Neznáme hranice

Jsme hrdí na to, jak se Pošta bez hranic od svého založení v roce 2010 rozrostla a kolika e-shopům pomohla expandovat. Díky nám byly doručeny miliony zásilek svým adresátům napříč celou Evropou. Jak to všechno začalo a kde se vzala myšlenka pomáhat e-shopům růst?

0 mil.

zásilek ročně projelo po našem dopravníku

0 lidí

od řidiče přes skladníky po vývojáře

0 tun

zásilek zvážíme a roztřídíme týdně na depu

0 tis.

ujetých kilometrů na silnicích
za 1 týden

0 mil.
0 lidí
0 tun
0 tis.

zásilek ročně projelo po našem dopravníku

od řidiče přes skladníky po vývojáře

zásilek zvážíme a roztřídíme týdně na depu

ujetých kilometrů na silnicích
za 1 týden

Musím se smát, když si vzpomenu, že jsme na začátku o logistice nic nevěděli a jen jsme potřebovali levně doručit zásilku na Slovensko. Dneska na nás spoléhají top e-shopy a řada z nich s námi poprvé vykročila do Evropy. Těším se na to, kam nás naše neposedné tenisky zavedou v budoucnosti. Rozhodně do toho ale budeme šlapat!   

Honza Bartík

spoluzakladatel Pošty bez hranic

2023

Budujeme nové depo

Pouštíme se do výstavby vlastního depa ve Zlíně, tak abychom byli na jednom místě. Naše centrální depo už pomalu přestává sloužit svému účelu a proto budujeme modernější zázemí, v němž budou koncentrovány všechny naše logistické služby vč. vlastního fulfillmentového centra. 

2021

Raketový růst

Rok 2021 byl pro nás ve znamení raketového růstu, který jsme zvládli díky velkému nasazení všech zaměstnanců. Za rok 2021 se nám podařilo přepravit přes 3,5 milionu zásilek do všech 27 států EU a dalších zemí jako je Ukrajina, která v té době ještě nebyla ve válce.

2020

Zlomový rok

Tento rok byl stejně jako pro celé lidstvo zlomový i pro nás. Situace se měnila z hodiny na hodinu. Museli jsme kvůli covidové pandemii zajistit bezpečnost pro všechny naše zaměstnance a současně se vypořádat s nárůstem zásilek, způsobeným růstem v e-commerce. Oddělujeme služby skladové outsourcingu a zakládáme samostatnou společnost Fulfillmenton.

2018

Rosteme společně s našimi klienty

Stali jsme se logistickým partnerem pro velké e-shopy jako je Vivantis, Kulina, Sportisimo či Bonami. Společně s námi začali dobývat zahraniční trhy. 

2016

Hranice střední Evropy jsou nám malé

Množství dopravců, s nimiž jsme navázali spolupráci, se rapidně zvýšilo a s ním i množství e-shopů a zásilek, které jsme začali vozit za hranice. Do naší nabídky se zařadil bulharský Speedy, německé DPD, rakouská Pošta či francouzské Colissimo.

2014

Dáváme expanzi zelenou

Synonymem zahraničí expanze byl do této doby prodej na Slovensku. Některé e-shopy už ale začaly chápat, že rozrůstat se mohou i dále a my jsme jim k tomu dali skvělý nástroj. Svůj klientský účet v Poště bez hranic si vytvořil zakladatel Footshopu.

2012

Dokážeme nemožné

Ručnímu vypisování podacích lístků byl konec, bez software a automatizace už to nešlo. Na trhu jsme nenašli žádné dostupné řešení, proto jsem se rozhodli vyvinout vlastní.  

2010

Začalo to ve školní lavici

Koníček v podobě paintaballu spojil dva kamarády ze školní lavice. Bussiness založený na prodeji outdoorového vybavení, které nakupovali v USA a Číně se rozrůstal z Čech směrem na Slovensko. Cena za poslání balíku přes hranice ale byla nesmyslně vysoká, a tak raději vozili své balíky sami z nedalekého Zlína. A tam se začal psát příběh Pošty bez hranic. Na začátku byly večerní cesty za hranice autem s kufrem nacpaným zásilkami